Šabanović dr Admir, epidemiolog u našoj ustanovi  prisustvavao  obuci zdravstvenih profesionalaca o komunikaciji sa pacijentima o vakcinaciji protiv COVID-a 19.

Obuku je organizovala kancelarija SZO u Crnoj Gori, a finansijski podržala Vlada SAD-a u okviru projekta jačanja nacionalnih kapaciteta za odgovor na COVID-19, koji implementira kancelarija SZO u Crnoj Gori.  Na obuci su učestvovali ljekari iz Instituta za javno zdravlje i Domova zdravlja iz većine opština  Crne Gore. Obuka je osmišljena tako da se potrebe pacijenta posmatraju kao prioritet, prilagođen  specifičnim uverenjima pacijenta o vakcinaciji.  Ujedno je prezentovan i plan sveobuhvatnog pristupa za pomoć zdravstvenim radnicima u međuljudskoj komunikaciji tokom konsultacija o vakcinaciji protiv COVID -19.

Obuka je održana 17.03.2022 u Podgorici.